Junioři nezastavují! Spartě nadělili bůra a jsou druzí

Junioři pokračují ve výborných výkonech a po víkendových výhrách si připsali i skalp Sparty. Svůj pobyt v pásmu proměnili v pět gólů a sami inkasovali dvakrát. Skóre utkání premiérovou trefou v juniorském hokeji otevřel Vojtěch Váňa. Vedení Energii vrátil David Varvařovský. Šanci Pražanů na srovnání ztížily v úvodu třetí třetiny dva slepené góly Vojtěcha Steklého a Víta Záhejského, který vytáhl "hertlovku". A výhru energetiků pečetil pátým gólem Robert Šlechta. Bojovným a obětavým výkonem se pod cennou výhru podepsal celý tým.
DHL Extraliga juniorů, 12. kolo, po 8.1.2024, Praha - Holešovice, Sportovní hala Fortuna
HC Sparta Praha
2:5
0:1, 1:1, 1:3
Branky a nahrávky: 23:23 Krupička (Hamršmíd, Culek; 5/5), 49:20 Fábry (Samson, Žmola; 5/4) – 12:33 V. Váňa (Krajčík, Pastor; 5/5), 35:20 Varvařovský (Adámek, M. Váňa; 5/5), 43:34 Steklý (Pastor; 5/5), 43:40 Záhejský (5/5), 51:02 Šlechta (Záhejský; 5/5). Rozhodčí: Svobodová, Čáp – Hradil, Štěpánek. Diváci: 67. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 41:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.
diváci67
HC Sparta Praha: Kalista – Culek, Höll, Bartoň, Janský, David, Samson, Červenka – Daníček, Holeček, Žmola, Pavlák, Krupička, Fábry, Novák, Odehnal, Hamršmíd.
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Krajčík, Pelikán, Anton, Postl, Beran, Vogel, Dorot – Novotný, Adámek, Pastor, Šlechta, Čihař, V. Váňa, Vojáček, Steklý, Záhejský, Varvařovský, Šilhan, M. Váňa.

Už ve druhé minutě se skvělým zákrokem proti střele Jakuba Žmoly blýskl Adam Ebenstreit. Krátce na to prověřil Ondřej Dorot pozornost Michala Kalisty střelou z kruhu. Prostor mezi Kalistovými betony si vzal na mušku Vít Záhejský. Energetici před sparťanskou brankou trávili poměrně dost času a Kalistovu lapačku provětral Matyáš Adámek. Lapačku musel proti střele Mikuláše Odehnala vytáhnout také Adam Ebenstreit. V čase 11:57 ztroskotal na dobře postaveném Kalistovi opět Matyáš Adámek. V čase 12:33 se však energetici přece jenom radovali z gólu, když poprvé v juniorském hokeji skóroval Vojtěch Váňa, který do branky poslal puk po střele Filipa Krajčíka. U zrodu této akce byl Tobiáš Pastor.

Následně museli zasahovat oba gólmani a Roberta Šlechtu dělily od gólu pouze milimetry, o které natáhl svůj beton Michal Kalista. Ve dvacáté minutě odmítl Adam Ebenstreit gól do šatny a Tomáš Holeček a Jakub Žmola odjeli od jeho branky s prázdnou. V čase 23:23 smazal náskok Energie Jan Krupička. Na zisk vedení pro svůj tým si dělal zuby Sebastián Pavlák, ale karlovarský gólman z tohoto souboje vyšel jako vítěz. V Kalistově lapačce pak skončila naděje Vojtěcha Steklého. V početní výhodě se do výborné šance dostal Matyáš Adámek, ale jeho dělovka zaduněla o beton, který do ní vložil Michal Kalista. A do vedení šla přece jenom Energie. Matyáš Adámek skvěle našel Davida Varvařovského, který se společně s ním prohnal do pásma a z pozice nad kruhy prostřelil vše co mu stálo v cestě. Celou akci odstartoval Matyáš Váňa.

Čas 40:10 a energetiky podržel Adam Ebenstreit, který zastavil únik Marka Daníčka. David Šilhan zamotal Kalistovi hlavu střelou zpoza branky. Při svém dalším pokusu narazil Marek Daníček pro změnu na Ebenstreitovu vyrážečku. Čtyřka po dnešním utkání zřejmě nebude šťastným číslem Sparťanů. Ve čtyřicáté čtvrté minutě totiž inkasovali dva slepené góly, které Energii vlily energii do žil. V čase 43:34 pálil Vojtěch Steklý z kruhu, kde si na podruhé vybojoval puk, který předtím získal od Tobiáše Pastora. Vystřelený puk do branky srazil jeden z domácích.

Čas 43:40 a energetici slaví čtvrtý gól. Po vhazování ve středovém kruhu ze své pozice okamžitě po puku vystartuje Vít Záhejský a poté co o něj obere jednoho z domácích, svůj nájezd zakončí "hertlovkou" - 1:4. Ve čtyřicáté osmé minutě zvonila po střele Matěje Novotného tyčka u sparťanské branky. Početní výhodu ke snížení náskoku Energie využil v padesáté minutě Andrej Fábry - 2:4. Ten to o pár sekund později zkoušel znovu, ale puk skončil v Ebenstreitově lapačce.

Naděje Sparty na změnu skóre zkomplikoval Robert Šlechta v čase 51:20, když dostal přesně na hůl nabito od Víta Záhejského a svou jízdu zakončil u branky, kde puk zasunul do mezery mezi tyčkou a Kalistovým betonem - 2:5. Vzápětí šli energetici do čtyř a stejně jako celý zápas, i nyní se snažili branku hájit vlastními těly. Což se jim povedlo. Do větší šance se dostal Lukáš Novák, ale nakonec mu zakončení nevyšlo. Stejně jako energetici blokovali střely i jejich hostitelé, a tak střela Ondřeje Dorota z mezikruží k brance neprošla přes jednoho z bránících hráčů. Energetici si ve zbývajícím čase většinou drželi puk na holích. Pár minut před koncem ještě Sparťané zkoušeli své štěstí, ale puk do branky nedostali a tak si tentokrát všechny body odvezli energetici, kteří v letošní sezoně porazili Spartu počtvrté.

Tomáš Netík (HC Sparta Praha):

Dnes jsme postrádali sílu, kterou jsme měli v předchozích zápasech. Karlovy Vary hrály dobře a zaslouženě vyhrály.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary):

Myslím si, že to bylo velice kvalitní utkání, které mělo dobré parametry. Podali jsme velmi dobrý týmový výkon a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.